ریبون بلندر

ریبون بلندر

میکسر پودر (ریبون بلندر) چیست؟

نام دیگر دستگاه میکسر پودر، ریبون بلندر یا مخلوط کن پودرهای خشک می باشد. این دستگاه جهت مخلوط و یکنواخت نمودن چند نوع پودر، با نسبت های معین و به صورت کاملا یکنواخت و همگن می باشد و در صنایع غذایی مثل پودر ژله، نسکافه، فلفل، قهوه، جوش شیرین، دارچین، زرد چوبه، مواد پودری دارویی، مواد شیمیایی، پلاستیکی، خوراک دام، شوینده ها مثل پودر ماشین لباسشویی و غیره، کاربرد دارد.

دستگاه های میکسر در حجم های مختلف طبق نیاز مشتریان قابل سفارش برای ساخت می باشند.

دستگاه میکسر پودر مخزن ثابت/دستگاه میکسر پودر مخزن ثابت به همراه اسانس پاش/مشخصات فنی دستگاه میکسر پودر (ریبون بلندر)

ساختار دستگاه ریبون بلندر به صورت افقی است و دارای مخزنی U شکل، ثابت و بدون گردش می باشد و دارای پره هایی چرخان و مارپیچ می باشد. ریبون ها به معنای روبان دارای دو نوع هستند که شامل ریبون های داخلی و ریبون های خارجی می باشند. این ریبون ها در جهت مخالف با یکدیگر به صورت شعاعی و جانبی می چرخند و موجب مخلوط، یکنواخت و همگن شدن پودرهای خشک با یکدیگر می گردند. این عمل با قدرت گرفتن از نیروی شفت متصل به موتور گیربکس انجام می شود. این دستگاه می تواند پودرهای خشک را از 6 الی 20 دقیقه به طور کامل مخلوط نماید و همچنین می تواند در کارگاه ها با تولیدات متوسط یا کارخانه هایی که تولید در سطح بالا دارند استفاده شود.

نکته بسیار مهم برای تولید محصولات این است که ترکیب مواد های اولیه باید به صورت یکنواخت باشد و این دستگاه می تواند این نیاز را به طور کامل برآورده نماید.

دستگاه میکسر یا بلندر که در واقع از تجهیزات جانبی ماشین آلات بسته بندی به شمار می رود، دارای یک موتور و گیربکس می باشد که قدرت را با دور پایین انتقال می دهد. همچنین متناسب با نیاز مشتریان قابلیت نصب اسانس پاش بر روی این دستگاه وجود دارد. این دستگاه به علت اینکه در تماس با مواد غذایی و دارویی می باشد نیاز است حتما تمام استیل از جنس اسنلس 304 نگیر باشد که زنگ نمی زند و خورده نمی شود و کاملا متناسب با قوانین سازمان غذا و دارو می باشد.

ریبون بلندر

دستگاه میکسر پودر با مخزن ثابت

این مدل دارای گیربکس و قابلیت ترکیب مواد پودری به صورت دقیق و کاملا همگن و  یکنواخت در سریع ترین زمان ممکن است.

دستگاه میکسر پودر با مخزن ثابت به همراه  اسانس پاش

این مدل موتور پمپی جهت اسانس پاشی دارد. درون مخزن نازل هایی متصل به پمپ وجود خواهد داشت تا پاشش مواد به شکل پودری را بر روی محصول انجام دهد. تعداد نازل قابل نصب روی دستگاه بر اساس حجم مخزن مشخص می شود.

نکاتی برای استفاده از دستگاه ریبون بلندر

برای استفاده از این دستگاه نیاز است از پودرهای خشک استفاده شود و پودرهایی که دارای رطوبت هستند قابل استفاده در این دستگاه نمی باشند.

برای آنکه این دستگاه مخلوطی کاملا یکنواخت و همگن از پودر را به شما دهد نیاز است 40 تا 100 درصد مخزن را از پودر پر کنید تا روی پره ها را بگیرد.

برای اینکه در گرفتن مجوز های لازم برای سازمان غذا و دارو برای ارسال محصولات به بازار به مشکل نخورید، نیاز است از دستگاه استیل از جنس استنلس 304 نگیر مرغوب استفاده کنید و اگر مواد شما خورندگی داشته باشد نیاز است تا دستگاهتان را با استیل 316 سفارش دهید.

برای شست و شوی مخزن دستگاه نباید از شوینده های غیر مجاز استفاده نمایید

زمانی پودر را به داخل دستگاه بریزید که دستگاه حتما خواموش باشد.

امکان استفاده از دستگاه جهت مخلوط نمودن پودر های مختلف با اندازه متفاوت وجود دارد.

برای تخلیه پودر باید بخش خروجی را زمانی که دستگاه روشن و در حال کار است باز نمایید که پودر کاملا بتواند تخلیه گردد.

برای شست و شوی مخزن دستگاه نباید از شوینده های غیر مجاز استفاده نمایید.

ریبون بلندر

نحوه کارکرد دستگاه میکسر پودر:

این دستگاه توسط برق کار می کند. برای استفاده از آن نیاز است دستگاه را به برق تک فاز یا سه فاز متصل نمایید. همچنین دارای 1 تابلو می باشد که با زدن دکمه استارت این دستگاه شروع به کار می کند. میکسر پودر دارای 1 عدد الکترو موتور و 1 عدد گیربکس است که می تواند قدرت را با دور پایین انتقال دهد.

همچنین این دستگاه درون مخزن خود دارای 2 گروه پره یا تیغه گردان است که در نهایت به یک شفت محکم متصل شده اند. این پره ها می توانند موادی که داخل مخزن ریخته می شود را به صورت کاملا یکنواخت با هم مخلوط نمایند. با زدن دکمه استارت دستگاه نیروی موتور به شفت دستگاه منتقل شده و شفت دستگاه می تواند پره های کوچک و بزرگ دستگاه را به حرکت در آورد.

در مرحله اول پره های کوچک، پودر خشک داخل دستگاه را به کناره های مخزن هدایت می نمایند و پره های بزرگ با گردش دورانی پودر را به سمت مرکز مخزن هدایت می کند. گیربکس و موتور دستگاه میکسر پودر، عموما در پشت مخزن و متصل به شفت دستگاه قرار دارند.

متناسب با نوع پودر و ظرفیت دستگاه، مقدار قدرت موتور تعیین می شود. در نهایت برای خروج مواد، در بخش زیرین و مرکزی دستگاه، بخش خروجی مواد قرار دارد که به صورت دستی به میزان دلخواه می تواند باز یا بسته شود.

دستگاه ریبون بلندر

ریبون بلندر یا همان میکسر پودری، در واقع یک دستگاه با تکنولوژی پیشرفته است که شامل یک مخزن U شکل به همراه یک همزن مارپیچی است که درون آن می‌چرخد. همزن به صورت روبان مانند دوتایی می باشد که در جهت مخالف یکدیگر می چرخند.

چرخ مخالف همزن های روبان مانند خود باعث می‌شود مخلوط میکس شده در کیفیت بالایی قرار بگیرد و به خوبی مواد با یکدیگر ترکیب شوند.

دستگاه ریبون بلندر چیست | میکسر ریبون بلندر چیست؟

باید این‌گونه پاسخ دهیم که، میکسر ریبون یک محفظه با دو مارپیچ در هم فرو رفته بر روی یک محور متصل به الکتروموتور می‌باشد. از این محصول برای یکسان کردن پراکنده مواد در کل مخلوط استفاده می‌گردد.

دستگاه ریبون بلندر، مناسب برای میکس مواد جامد و اجزای پودر شده است. به‌طوری که میکس با کیفیت و یک‌دستی را به شما ارائه می‌دهد. این دستگاه، در بالاترین درجه دقت و کارایی، مواد را با یکدیگر مخلوط می‌کند.

دستگاه بلندر صنعتی | چرا به دستگاه بلندر یا میکسر پودر نیاز داریم؟

دقت میکسر ریبون بلندر فوق العاده بالا با کمترین میزان ضریب خطا نهایتا 0.25 درصد است.

اکثر صنایع با تولیدات تجاری نسبتاً بالا، از دستگاه بلندر صنعتی استفاده می‌کنند. مخلوط کن مواد جامد ریبون قادر به پردازش و ترکیب مواد در حجم‌های بالا هستند.

این بلندر دارای مخزن بزرگی برای نگهداری مواد و همچنین دارای تیغه‌هایی که مواد را برای در هم شکسته شدن تحریک می‌کنند.

دستگاه ریبون بلندر | میکسر ریبونی

حتما برایتان این سوال پیش خواهد آمد که، برای چه صنایعی دستگاه ریبون بلندر مناسب است؟

باید این‌گونه به شما پاسخ دهیم که، صنایعی از قبیل، خمیر و کاغذ، کشاورزی، شیمیایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی از میکسر ریبون برای ساخت محصولات خود استفاده می‌کنند.

دستگاه ریبون بلندر؛ کاربرد میکسر ریبون

صنایعی که از دستگاه بلندر صنعتی می‌توانند استفاده کنند عبارتند از:

کاربرد دستگاه بلندر صنعتی |صنایع شیمیایی:

میکسر در صنایع شیمیایی به میزان بالایی کاربرد دارد و از ان برای مخلوط کردن پودرها و مواد شیمیایی، شوینده های بهداشتی، مواد ضدعفونی کننده و … استفاده می شود.

کاربرد دستگاه بلندر صنعتی |صنایع داروسازی

میکسر صنعتی برای مخلوط کردن و ساخت مواد دارویی، کرم های بهداشتی و آرایشی، مواد شوینده بهداشتی بسیار کاربرد دارد و در کسب و کارهایی مانند تولید انواع داروها و ساخت مواد آرایشی و بهداشتی و بخصوص در تولید مواد شوینده و بهداشتی کاربرد گسترده ای دارد.

کاربرد دستگاه بلندر صنعتی |صنایع غذایی

در صنایع غذایی و نوشیدنی، برای تولید غذای کودک، طعم دهنده‌ها، ادویه‌ها، غلات صبحانه، مخلوط کیک، مکمل‌های غذایی، محصولات غذایی خشک، مخلوط نوشیدنی‌های فوری و … استفاده می‌شود.

کاربرد دستگاه بلندر صنعتی |صنایع ساختمانی

در صنایع ساختمانی میکسرها بیشترین کاربرد را دارند.می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای هم زدن مصالح ساختمانی در حالت پودری شکل یا خمیری

درست کردن ملات و امثال آن، نقاشی ساختمان

هم زدن و مخلوط کردن رنگ ها می توان از میکسر صنعتی بهره گرفت.

کاربرد دستگاه ریبون بلندر برای ساخت محصولات زیر نیز می باشد:

کاربرد میکسر ریبون ؛ تولید پودر کیک نیمه آماده

کاربرد میکسر ریبون ؛ تولید پودر ژله

کاربرد میکسر ریبون ؛ پلی اورتان

کاربرد میکسر ریبون ؛ سیلیکون

کاربرد میکسر ریبون ؛ فرآورده‌های نفتی

کاربرد میکسر ریبون ؛ خمیر دندان، مواد شوینده

کاربرد میکسر ریبون ؛ شامپو

کاربرد میکسر ریبون ؛ ویتامین ها

کاربرد میکسر ریبون ؛ لوسیون

کاربرد میکسر ریبون ؛ کرم

کاربرد میکسر ریبون ؛ پماد

کاربرد میکسر ریبون ؛ شیره گیاهی

کاربرد میکسر ریبون ؛ شربت

کاربرد میکسر ریبون ؛ دارو

کاربرد میکسر ریبون ؛ مواد شیمیایی خشک و مرطوب

کاربرد میکسر ریبون ؛ بیودیزل و سیمان

کاربرد میکسر ریبون ؛ خوراک حیوانات

کاربرد میکسر ریبون ؛ خوراک حیوانات خانگی

کاربرد میکسر ریبون ؛ دانه های پرنده

کاربرد میکسر ریبون ؛ آفت کش ها و علف کش ها

کاربرد میکسر ریبون ؛ پودرهای پلاستیکی

کاربرد میکسر ریبون ؛ مواد شوینده لباسشویی

کاربرد میکسر ریبون ؛ کودها

کاربرد میکسر ریبون ؛ پودرهای پلاستیکی

کاربرد میکسر ریبون ؛ بازدارنده های آتش

کاربرد میکسر ریبون ؛ گچ

کاربرد میکسر ریبون ؛ ترکیبات پاک کننده

ریبون بلندر

ریبون بلندر استیل

دستگاه ریبون بلندر اغلب برای مخلوط مواد خشک مورد استفاده قرار می‌گیرد. توصیه می‌شود اگر قصد مخلوط مواد غذایی شوینده‌ها و مداد دارویی را دارید بهتر از از مدل ریبون بلندر استیل این میکسر استفاده کنید.

استیل بودن این دستگاه باعث می‌شود در برابر دی اکسید کربن دچار زنگ زدگی نشود.

نحوه کار دستگاه ریبون بلندر

دستگاه‌های میکسر ریبونی عملکرد بسیار ساده‌ای دارند و برای هم زدن مواد مختلف به کار می روند. اما تنها یک میکسر خوب و پر قدرت است که می تواند مواد کاملا یکدست به شما تحویل دهد.

در خرید میکسر صنعتی باید به موارد مهمی توجه داشته باشید بهتر است دستگاه های میکسر و چگونگی کارکرد آن ها را بررسی کنید تا بتوانید انتخاب هوشمندانه تری داشته باشید.

ریبون بلندر

از مهم ترین‌های انتخاب میکسر توان و قدرت دستگاه برای تحویل مواد کاملا یکدست است و بعد از این موضوع باید توجه داشته باشید که مواد اولیه شما هدر نرود .

امروزه با توجه به گسترش حرفه های مختلف انواع میکسر برای کسب و کار های مختلف ساخته شده اند قبل از هر اقدامی در نظر داشته باشید که میکسر متناسب برای کسب و کار خود را انتخاب کنید.

ویژگی‌های دستگاه ریبون بلندر

برنامه های متنوع و خرد کردن مواد به مقدار کم

برخلاف دیگر میکسرها، میکسر ریبون دارای یک همزن 2 ربان است که دستگاه را چند منظوره و مناسب میکس مواد:

پودر – پودر

پودر – مایع

خمیر و مواد چسب ناک مانند بتونه و غیره

سرعت شعاعی روبان ها نیز انعطاف پذیر است، غیر از این مورد باید اشاره کنیم که این میکسر به راحتی خراب نمی‌شود.

ربان های ریبون بلندر

همانطور که گفته شد، دستگاه بلندر صنعتی از دو ربان(هم زن) تشکیل شده است. عملکرد این ربان‌ها به گونه‌ای است که هرکدام وظیفه انجام کاری را دارند.

یکی از ربان‌ها انتقال پودر به سمت خارج از مخزن و به طرف بالا انجام می‌دهد و ربان مقابلش موظف است پودرها را به مرکز و قسمت داخل شیفت دهد.

این امر به صورت مداوم باعث می‌شود، مواد کاملا با یکدیگر ترکیب و همگن شوند.

ظرفیت بارگیری

سیلندرهای اختلاط با زاویه ای از 180 تا 300 درجه متمایل هستند و بیشترین ظرفیت بارگیری را در حدود 70 درصد را دارند.

زمانی‌که می‌خواهید پودر را در این دستگاه ترکیب کنید، بایستی حداقل 40 درصد از دستگاه با پودر پر شود به طوری‌که روی پره ها بیایند و از سطح پره‌ها بیشتر باشد.

تولید مواد کاملا یکنواخت و همگن

برخلاف دیگر میکسرها، میکسر ربان دارای دو ربان است که برخلاف جریان یکدیگر حرکت می‌کنند که این عمل باعث به دست آمدن مخلوطی کاملا همگن می‌شود.

مدت زمان کوتاه برای میکس مواد

روبانهای دستگاه با سرعت فوق العاده سریع ، 70 تا 100 متر در دقیقه می چرخند.

در این فرآیند، ربان ها مواد را به صورت شعاعی و جانبی در مدت زمان چرخه کوتاه حرکت و مخلوط می‌نمایند.

معمولاً بین 15 تا 20 دقیقه طول می کشد تا ترکیب و میکس کامل انجام شود.

داشتن ظرفیت‌های مختلف

این دستگاه بلندر صنعتی در اندازه ها و ظرفیت های مختلف از 5 لیتر تا میکسر 25000 لیتری در بازار موجود است. لازم به یادآوری‌ست که حداقل ظرفیت کار برای مخلوط کن روبان تقریباً 30 تا 40 درصد از ظرفیت کلی است.

مناسب برای مکان‌های کوچک

آیا مکانی که شرکت یا کار شما در آنجاست، مکانی کوچک است؟ این دستگاه بسیار کاربر پسند می‌باشد و به راحتی در این فضای محدود نیز جای می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.