مخزن ذخیره تک جداره

مخزن ذخیره تک جداره

مخزن استیل تک جداره

مخزن استیل دوجداره

مخزن استیل سه جداره (پروسس تانک)

از لحاظ شکل ظاهری مخازن استیل دارای دسته بندی زیر هستند:

مکعبی

هرمی

کروی

مخروطی

بیشترین درخواست و تیراژ تولید مربوط به مخازن استوانه ای می باشد. در صورت لزوم اشکال دیگر محصول توسط استیکو فود، طراحی و ساخته می شود.

همچنین مخزن استیل در انواع تک جداره و دو جداره در ظرفیت های زیر قابل تولید و ارائه توسط استیکو فود می باشد:

مخزن استیل 500 لیتری

مخزن استیل 1000 لیتری

مخزن استیل 2000 لیتری

مخزن استیل 3000 لیتری

مخزن استیل 5000 لیتری

مخزن استیل10000 لیتری

مخزن استیل 15000 لیتری

مخزن استیل 20000 لیتری

مشخصات فنی مخزن استیل

از مزیت های این مخازن، طول عمر بالا، بی خطر بودن و داشتن خاصیت ضد زنگ می توان اشاره کرد. در ساخت مخازن ذخیره استیل، دقت بسیار بالایی نیاز است زیرا جوش های تخت گاز در این مخازن نیاز به دقت بالایی دارد، در غیر این صورت اکسیداسیون فولاد و یا ایجاد گپ در داخل مخزن موجب ایجاد آلودگی در سیالات نگهداری شده در مخزن می شود.

مخازن استیل

ساخت مخزن استیل

مخزن استیل ضد زنگ، از ورق های فولاد ضد زنگ ساخته شده و به طور کلی در دو نوع استیل 304 و 316 عرضه می شود. آشنایی با خواص هر کدام از این استیل ها، می تواند مصرف کنندگان را در انتخاب مناسب ترین مخزن ذخیره یاری سازد. در ذیل به صورت مختصر توضیحاتی در این باره داده می شود. فولاد استنلس استیل (Stainless Steel) به فولادهایی با آلیاژ بالا گفته می شود که مقاومت بالایی در برابر خوردگی و هم چنین دمای بالا دارند. این نوع فولاد حاوی آهن (Fe)، کربن (C)، و میزان 11 درصد کروم (Cr) است که علت اصلی مقاومت در برابر خوردگی از این ماده است. در صورت استفاده از عنصر نیکل (NI) به این ترکیبات درصد مقاومت به خوردگی را در محیط های خنثی و یا اکسید کننده ضعیف افزایش می دهد ولی موجب افزایش قیمت محصول نیز می شود. اضافه کردن نیکل به فولاد ضد زنگ، انعطاف این محصول را نیز افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.